Ranking dronów

Chcesz kupić swój pierwszy dron?
Masz już dobry model, ale chcesz czegoś lepszego?
Sprawdź propozycje ciekawych modeli dronów,
które możesz kupić w sklepach. Z takim urządzeniem
będziesz mógł rozpocząć podniebną przygodę sterując
bezzałogowym obiektem latającym.

Popularne drony – ranking

Ranking dronów powstał w oparciu o popularność danych modeli, ich jakość oraz dostępność. Prezentowane drony sprawdzą się przede wszystkim dla osób początkujących, ale nie tylko. Zobaczcie najpopularniejsze modele dronów:

  • DJI Ryze Tello – Bardzo sprawny i stosunkowo niedrogi model dronu. Urządzenie skierowane przede wszystkim do początkującym miłośników latania. Atuty tego modelu to niewielka waga (80 g), system pozycjonowania i wbudowana kamera. Dron maksymalnie wzbija się na wysokość 100 metrów, posiada dwa tryby sterowania manualnego oraz akumulator pozwalający na 13 minut lotu.
  • DJI Mavic Mini Fly More Combo – Model z wyższej półki cenowej, ale cechujący się bardzo dobrymi parametrami. Dron wyposażony jest w kamerę HD na trójosiowym gimbalu dla poprawy płynności rejestrowanych filmów, bateria pozwala na lot do 30 minut na jednym ładowaniu. Waga nadal nie jest zbyt wysoka – 249 g. Maksymalna prędkość to aż 46 km/h.
  • Overmax X-Bee Drone 9.5 GPS – Wśród produktów DJI znalazło się także miejsce dla innego producenta. Choć Overmax nie cieszy się aż taką renomą, to opisywany model jest naprawdę solidny. I przy tym konkurencyjny cenowo. Plusem jest kamera 4K z funkcją stabilizacji obrazu, akumulator obliczono na 20 minut ciągłego lotu, ponadto model wyposażono w oświetlenie LED (przydatne podczas lotów wieczornych). Ten dron jest już nieco cięższy – 410 g.
  • Modele dronów
  • Hubsan X4 H501S –Kolejne urządzenie produkowane przez mniej popularnego producenta. W tym przypadku mamy do czynienia z quadrokopterem rozwijającym prędkość do 18 km/h. Model ten również wyposażony jest w kamerę i przydatne dla pilota systemu – w tym system automatycznego powrotu. Masa urządzenia wynosi 410 g. Lot na pełnym ładowaniu wynosi do 20 minut.
  • DJI Mavic 2 Pro – Dron z wysokiej półki. Produkt dedykowany jest bardziej wymagającym fanom bezzałogowców. Rozwija prędkość do 72 km/h i pozwala na 31-minutowy lot w normalnych warunkach, co czyni go naprawdę mocnym urządzeniem. W wyposażeniu kamera 4K z gimbalem zapewniającym stabilizację obrazu. Jest to jeden z pierwszych modeli wyposażonych w system identyfikacji przeszkód po każdej stronie dronu. Waga to 907 g.
  • DJI Mavic Mini – Kompaktowy i tańszy model z rodziny Mavic, ale nadal będący bardzo ciekawym dronem. Rozwija prędkość do 46 km/h i pozwala przelecieć do 30 minut na jednym, pełnym ładowaniu akumulatora. Mini waży 249 g i wyposażony jest w kamerę HD na trójosiowym gimbalu.
  • DJI Phantom 4 Pro v2.0 – Kolejny z dronów profesjonalnych. Rodzina Phantom charakteryzuje się nieco inną budową niż Mavic, a sprawdza się idealnie przede wszystkim do fotografii i kręcenia filmów z lotu ptaka. Sam model Phantom 4 Pro posiada wysokiej jakości kamerę 4K. Ponadto w Phantomie zastosowano szereg usprawnień w kwestii sterowania np. opcję TapFly czy Return To Home (przydatne przy słabym poziomie baterii). Mimo swojego głównego atutu Phantom jest również szybkim dronem. Rozwija prędkość do 72 km/h. W tym przypadku jednak masa jest już większa – 1375 g.

Ranking sporządzony na podstawie popularności produktów w pierwszej połowie 2020 wg danych Skąpiec.pl. Wśród wskazanych dronów znajdą się modele gotowe do użytku, które nie wymagają dodatkowych zakupów. Są one jednak również świetną bazą do tworzenia własnych statków.